Avaleht Tervis TOIDULIIDU UUS PRESIDENT I Euroopa Toiduliit valis uue presidendi
TOIDULIIDU UUS PRESIDENT I Euroopa Toiduliit valis uue presidendi

TOIDULIIDU UUS PRESIDENT I Euroopa Toiduliit valis uue presidendi

Euroopa Toiduliit (FoodDrinkEurope) teatas uue juhi valimisest, kelleks on Nestlé Euroopa, Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika regiooni tegevjuht Marco Settembri.

Settembri hakkab juhtima Euroopa Toiduliitu presidendi rollis toiduainete ja jookide tööstusele üliolulisel ja otsustaval ajal – Euroopa suurim tootmissektor taastub COVID-19 pandeemiast, seisab silmitsi Brexiti väljakutsetega ja aitab Euroopa Liidul täita püüdlusi pakkuda jätkusuutlikumaid toidusüsteeme ja muutuda 2050. aastaks kliimaneutraalseks.

Settembri sõnul tunneb ta presidendiks nimetamise üle au ning ootab eesseisvate väljakutsetega tegelemist: „Arvan, et oleme viimaste kuude jooksul näinud toidu- ja joogisektori tõelist väärtust ühiskonnale. Hoolimata pandeemiast ja karantiinist, suutsime toiduainete tarneahela käimas hoida tänu tehaste, jaotuskeskuste ja eesliinil olevate inimeste pühendunud tööle. COVID-19 tuletas meile kõigile meelde, kui olulised on mõned pealtnäha igapäevased asjad, mida tänapäeva ühiskonnas juba iseenesestmõistetavaks peetakse – näiteks toidu ja jookide kättesaadavus, toiduohutus ja vajadus tugeva ning vastupidava toiduahela järele.”

Ta lisab: “Tulevikuvaates soovin, et Euroopa toidu- ja joogitööstus oleks jätkusuutlikkuse mõõdupuuks. Peame kohanema, aga ka jätkama tööd küsimustes, mis olid juba enne koroonakriisi: kliimamuutused, rasvumine ja jätkusuutlikud toidusüsteemid. Need nõuavad kiireid meetmeid. Euroopa Liidu roheline kokkulepe ja „talust toidulauani” strateegia pakuvad ainulaadset võimalust käsitleda kõiki neid küsimusi tervikuna.“

„Näen oma rolli FoodDrinkEurope’is väikeste ja suurte ettevõtete koondamisel ühiste eesmärkide saavutamiseks. Süsinikuneutraalsus, jätkusuutlikum põllumajandus, ühtne turg toidu- ja joogitootjatele ning õiglus kogu toiduahelas: need on teemad, mida saame ühiselt saavutada ja mis muudavad meie ühiskonna paremaks,” oli Settembri optimistlik.

Marco Settembri võtab töökohustused üle Hubert Weberilt, kes oli Euroopa toidu- ja joogitööstusi koondava organisatsiooni president alates 2017. aasta juunist.

FoodDrinkEurope’i peadirektor Mella Frewen: „Tahaksin kasutada võimalust ning tänada meie ametist lahkuvat presidenti Hubert Weberit tema vankumatu toetuse ja pühendumuse, targa nõu ja tugeva juhtimise eest viimase kolme aasta jooksul. Tema hinnaline töö oli väga oluline nii FoodDrinkEurope kui ka kogu tööstuse jaoks ning soovime talle kõike head edaspidistes ettevõtmistes. Rõõm on tervitada Marcot uue presidendina ja ootame uut koostööd.”

Samuti valis FoodDrinkEurope täna kolm uut asepresidenti, kelleks on Acesuri peadirektor Gonzalo Guillén, PepsiCo Europe tegevjuht Silviu Popovici ja AB Anders Löfbergi tegevjuht Lars Appelqvist.

FoodDrinkEurope esindab toidu- ja joogitööstust. 294 000 ettevõttest ja 4,7 miljonist töötajast moodustab toidu- ja joogitööstus 70% ELi põllumajandustoodangust ning on Euroopa suurim tootmistööstus.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga