Avaleht Tervis Toimus III õendus- ja ämmaemanduskonverents
Toimus III õendus- ja ämmaemanduskonverents

Toimus III õendus- ja ämmaemanduskonverents

676877_33854114Eilsel õendus- ja ämmaemanduskonverentsil keskenduti õe ja ämmaemanda kutse kuvandi temaatikale – selle kujunemisele, erinevate osapoolte arusaamisele õe ja ämmaemanda kutse kuvandist ning võimalusele erinevate huvirühmade poolt kuvandit kujundada.

Kuidas kuvand tekib ja mis seda mõjutab? Milline on õe ja ämmaemanda kutse kuvand tänasel kiirete muutuste ajal? Kas õe ja ämmaemanda kutses on püsivaid väärtusi ja kuvandis püsiosa? Kas meie ise – eri põlvkondade esindajatena ja erineva kutsealase hariduse ja taustaga omamegi ühesugust arusaama oma rollist? Kas me mõistame, millist rolli omab meedia ja teadustöö kuvandi kujunemisel? Nendele ja paljudele teistele küsimustele otsiti käesoleval konverentsil vastuseid.

Ida-Tallinna Keskhaigla diagnostikakliiniku õendusjuhi ja konverentsi vastutava korraldaja Evelin Märtsoni sõnul sai konverentsi teemavalikul lähtutud traditsiooniliselt riiklikust õenduse ja ämmaemanduse arengustrateegiast, mille üks prioriteetsetest eesmärkidest on õe ja ämmaemanda kutse väärtustamine ühiskonnas ja õendustöötajate võimestamine oma kutse kuvandi kujundamisel.

Konverentsil näidati õdede ja ämmaemandate videolugusid, kus jagatakse kogemusi erinevatel kuvandiga seotud teemadel. Üles pandi  laste joonistuste näitus, kus nii Tallinna Kullatera Lasteaia mudilased kui Tartu Mart Reiniku Kooli algklasside ja põhikooli õpilased joonistasid oma nägemuse õest/ämmaemandast.

Konverentsile registreerus ligemale 360 õendus- ja ämmaemandusvaldkonna töötajat: praktikuid esmatasandilt ja haiglatest, õendusjuhte, tervishoiukõrgkoolide esindajaid, iseseisva õendusabi osutajaid, ka kooli- ja koduõdesid ning teisi huvilisi.

 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga