Avaleht Koos koroonast üle Tööandja ravikindlustus on aastaga kahekordistunud
Tööandja ravikindlustus on aastaga kahekordistunud

Tööandja ravikindlustus on aastaga kahekordistunud

Tänavu on vabatahtliku ravikindlustuse teinud 510 tööandjat, kes on kindlustanud kokku 20 400 töötajat, eelmise aasta keskel olid aga 230 tööandjat kindlustanud kokku 7600 töötajat.

Kindlustusseltside liidu juhatuse liikme Andres Piirsalu hinnangul on tööandja ravikindlustuse populaarsuse tõus ootuspärane. „Tegu on nii tööandja kui ka töötaja jaoks mugava ja kasuliku teenusega. Töötajad on õnnelikud, et nad pääsevad kiiresti eriarsti vastuvõtule. Ja tööandjad on rahul maksusoodustusega teenusega, mis tagab terved ja motiveeritud töötajad,“ ütles Piirsalu.

Kolm aastat tagasi kehtestatud maksusoodustus võimaldab tööandjal teha ravikindlustuslepingu erisoodustusmaksuta kuni 100 euro ulatuses kvartalis iga töötaja kohta.

Kui möödunud aastal pakkusid tööandja ravikindlustust BTA, ERGO, If ja Seesam Kindlustus, siis sel aastal lisandus veel PZU.

PZU tervisekindlustuse tootejuhi Kristel Soloni sõnul on tervisekindlustus ülimalt paindlik toode, sest igal ettevõttel on võimalik komplekteerida just endale ja oma personalile kõige sobivam pakett. „See sisaldab ainult ühte kohustuslikku elementi – ambulatoorne ravi. Lisaks saab aga valida retseptiravimite hüvitamise, haigla-, taastus- ja hambaravi, töötervishoiukontrolli, profülaktiliste uuringute, vaktsineerimise ja prillide hüvitise ning päevaraha töövõimetusperioodil,“ ütles Solon.

Kui kindlustusmaksete kogusumma oli mullu esimesel poolaastal 1,7 miljonilt, siis tänavu on see kasvanud 4,2 miljonile eurole.

BTA isikukindlustuse tootejuhi Mihhail Prokopjevi hinnangul tõstab ravikindlustus nii töötajate töö- kui ka elukvaliteeti. „Haiguse ennetamine või ravi enne rasket staadiumi toob positiivse mõju nii töötajate meeleolule kui ka töövõimele. Tööandja saab laiast teenusevalikust luua töötajatele sobivaima lahenduse ja BTA mobiilse äpi kaudu lihtsalt jälgida oma limiitide jääke,“ ütles Prokopjev.