Avaleht Toitumine UUS KÄSIRAAMAT! “Vegan. Hooliv ja maitsev elu”
UUS KÄSIRAAMAT! “Vegan. Hooliv ja maitsev elu”

UUS KÄSIRAAMAT! “Vegan. Hooliv ja maitsev elu”

Müügil Apollos ja Rahva Raamatus
Müügil Apollos ja Rahva Raamatus

“Vegan. Hooliv ja maitsev elu” annab ülevaate veganlusest ehk täistaimetoitlusest kui looma-, keskkonna- ja inimsõbralikust mõtteviisist ja elustiilist. Raamatus on juttu loomaõiguslusest, inimeste toiduvaliku mõjust keskkonnale ja vegan-elustiiliga kaasnevatest elumuudatustest. Lugeja saab näpunäited, kuidas veganina ise erinevates olukordades toime tulla, aga ka näiteks ideid selle kohta, kuidas veganist sõpra või pereliiget võõrustada. Raamat sisaldab põhjalikku ülevaadet tervislikust tasakaalustatud taimsest toitumisest ning ahvatlevaid retsepte. Sõna antakse ka arstile ja toitumisspetsialistile ning lugeda saab inspireerivaid intervjuusid mitmete Eesti veganitega.

“Veganlus on Eestisse üha jõudsamalt teed leidmas,”  kinnitab üks raamatu autoritest Minna Toots. Tootsi sõnul kõneleb selle populaarsuse tõusust kasvav huvi taimetoitluse vastu, taimsete alternatiivide lisandumine toidupoodidesse, vegantoidud restoranides ning ainult taimetoitu pakkuvad söögikohad, mida on Tallinnas juba lausa kolm. “Meediasse on teema jõudnud peamiselt toitumise ja tervisega seotud küsimuste kaudu, kuigi juttu on olnud ka taimetoitluse eetilistest aspektidest, mis seonduvad loomade väärkohtlemisega suurfarmides. Ehkki paljude lääneriikide toitumisteadlased on veganluse kui täisväärtusliku toitumisviisi juba heaks kiitnud, kohtab sellele Eestis veel endiselt vastuseisu. Seetõttu püüab raamat vastata küsimustele ja kummutada eelarvamusi, mis veganluse populaarsusega kaasnenud on,” märgib Toots.

Raamatu “Vegan. Hooliv ja maitsev elu” kolm autorit on kõik pikaaegsed veganid. Kadri Aavik on Tallinna Ülikooli sotsioloog, loomaõiguslane ja toidublogija ning Eesti Vegan Seltsi juhatuse liige. Anniina Ljokkoi on Tallinnas elav soome päritoluga kirjanduse tõlkija ja Soome netiajakirja Vegaia peatoimetaja. Minna Toots on Eesti Vegan Seltsi juhatuse ja asutajaliige ning lõpetamas õpinguid Tartu Ülikooli skandinavistika erialal.

Raamatu on kirjastanud Tammerraamat.

Müügil Apollos ja Rahva Raamatus!

Kommentaarid