Avaleht Koos koroonast üle Vähihaiged ei kannata, kuigi ITK plaanilist ravi piiras
Vähihaiged ei kannata, kuigi ITK plaanilist ravi piiras

Vähihaiged ei kannata, kuigi ITK plaanilist ravi piiras

Alates 22. oktoobrist piiras Ida-Tallinna Keskhaigla plaanilist ravi seoses Covid-19 patsientide suurenenud vajadusega haiglaravi järele, hoolimata keerulisest olukorrast toimub aga vähiravi vajavate patsientide ravi plaanipäraselt.

Haigla kirurgiakliiniku juhi dr Andrus Araku sõnul jätkub pahaloomuliste kasvajatega haigete ravi kõikides kirurgilistes erialakeskustes ja sisekliiniku onkoloogiakeskuses vastavalt patsientide raviplaanile. Ooteaegades järeleandmisi ei tehta. Onkoloogiakeskus on haigla üks väheseid allüksusi, mille personali ei ole kaasatud Covid-osakondade mehitamisse just vähiravi olulisuse tõttu.

Ka esmaste onkoloogiliste haigete juurdepääs ambulatoorsetele vastuvõttudele ei ole täna piiratud. Samuti on korduvatel haigetel võimalus kasutada kaugvastuvõtu teenust ja perearstidel e-konsultatsiooni võimalusi.

Selleks, et vähiravi oleks tulemuslik, on nii vähi avastamisel kui ka kõikides diagnostikaetappides, samuti raviga alustamisel ja erinevate raviviiside kombineerimisel ajafaktor väga oluline.

Ida-Tallinna Keskhaiglas on aastas vähiravil keskmiselt 4800 onkoloogilist patsienti.