Avaleht Tervis VAJALIK INFO! Perearsti nõuandetelefon 1220
VAJALIK INFO! Perearsti nõuandetelefon 1220

VAJALIK INFO! Perearsti nõuandetelefon 1220

VAJALIK INFO! Perearsti nõuande telefon 1220Perearsti nõuandetelefonile 1220 helistamisel ei tuvastata helistaja isikut ja see teenus on kättesaadav ka ravikindlustamata inimestele.

Perearsti nõuanne 1220 annab teile nõu nii eesti kui vene keeles.

Perearsti nõuanne 1220 on lauatelefonilt helistades esimesed 5 minutit tasuta, edasi tasub helistaja kõne eest kohaliku kõne hinna. Mobiiltelefonilt helistades tasub helistaja paketipõhise telefoniminuti hinna.

Perearsti nõuandetelefonilt 1220 saate nõu lihtsamate terviseprobleemide korral, juhiseid esmaseks abiks ning vajadusel ka infot tervishoiu korraldust puudutavates küsimustes. Perearsti nõuandetelefonilt 1220 saate esmast meditsiinilist nõu ka välismaal olles, välismaalt helistades valige telefoninumber +372 6304107.

Ravikindlustust, ravikindlustushüvitisi ja tervishoiukorraldust puudutavates küsimustes saate tööajal pöörduda ka Haigekassa infotelefonile 16363, välisriigist helistades valige telefoninumber +372 6696630.

Perearsti nõuandetelefon 1220 on mõeldud nõu ja abi saamiseks ajal, mil teie perearst ei ole kättesaadav või kui te arvate, et terviseprobleem ei vaja perearsti vastuvõtule minemist. Kui terviseprobleem tekib töö ajal, võib perearstiga ühenduse saamine olla keeruline sest ta on tavaliselt hõivatud teiste patsientidega. Tavaliselt vastab keskusesse helistades telefonile pereõde. Terviseprobleem võib tekkida aga ka väljaspool tööaega, puhkepäevadel või riiklikel pühadel. Ka siis, kui te viibite mõnes teises maakonnas või olete välismaal ega saa kohe oma perearsti poole pöörduda on abiks Perearsti nõuandetelefon 1220.

Numbrile 1220 saab helistada kõikidelt side-operaatoritelt üle kogu Eesti. Teenust Perearsti nõuanne 1220 pakub Arstlik Perenõuandla OÜ.

Allikas: Arst.ee

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga