Avaleht Tervis VESTLUSÕHTU VEEBIS I Mai-Liis Kivistik ja Triin Terasmaa räägivad isudest ja ülesöömisest
VESTLUSÕHTU VEEBIS I Mai-Liis Kivistik ja Triin Terasmaa räägivad isudest ja ülesöömisest

VESTLUSÕHTU VEEBIS I Mai-Liis Kivistik ja Triin Terasmaa räägivad isudest ja ülesöömisest

24. novembril algusega 19.30 toimub Facebookis Live vestlusõhtu, kus omavahel vestlevad loodusterapeut Mai-Liis Kivistik ja terviseterapeut Triin Terasmaa. Vestluse käigus jagatakse mõtteid toitumise, taimemaailma ja psühholoogia vaatenurkadest. Kolmanda osa teemaks on isud ja ülesöömine.

Millest Mai-Liis ja Triin vestlevad?

„Kolmandal hooajal toimuvad LIVE vestlused järjestikuste omavahel seotud teemade läbi – “Terviseteadlikkus, kes vastutab minu tervise eest?“ Loomulikult võid kuulata ka üksikuid vestluseid, kuid järjest kuulates saad tervikliku kogemuse nagu pikal koolitusel,“ selgitab Mai-Liis.

Mai-Liis Kivistik. Foto: Helen Tulp

Triin võtab terve hooaja vältel läbi palju erinevaid teemasid toidulisandite valdkonnast. See tähendab, et igal korral on osa vestlusest ülevaade toidulisanditega seotud mingist küsimusest, kuidas valida, mida valida, miks võtta toidulisandit, kuidas saada tervisekasu, mida jälgida, kas kõige odavam või kõige kallim, mida koos ja mida eraldi võtta, millised ravimid mõjutavad toitainete omastamist organismis. Iga kord uuritakse ka põgusalt, mida teadlased põnevat on avastanud.

Mai-Liis avab sügavamalt ravimtaimede maailma. Miks ja kuidas taimed meid igal aastaajal toetavad ning kuidas üht või teist ürti kasutada. Ta selgitab lähemalt, kuidas taimedega sõbraks saada ning tuua nad endale igapäevasesse kasutusse. Miks meil üldse on vaja pöörata tähelepanu ravimtaimedele ja kuidas ürtide tarbimine immuunsust hoiab?

Mai-Liis Kivistik (Foto Helen Tulp) (3)
Foto: Helen Tulp

Kolmanda osa teemaks on isud ja ülesöömine:

  • Mida räägivad teadusuuringud?
  • Kas toidulisanditest on abi?
  • Kroom magusaisu ja diabeedi puhul, millal ja kuidas võiks toetada?
  • Millised ravimtaimed saavad toetama tulla erinevate isude korral?

Kes on Triin?

Triin Terasmaa on terviseterapeut, kelle kirg on tervist toetav eluviis. Ta omab sotsiaaltöö alast kõrgharidust ning toitumisterapeudi ja funktsionaalse toitumise nõustaja diplomit. Varasemalt omab 3 aastast töökogemust toitumisterapudina ning on ennast täiendanud erinevate, nii füüsilist- kui vaimset tervist toetavatel aladel. Hetkel töötab Pharma Nordis koolitajana ning lisaks terviseterapeudina.

Triin Terasmaa. Foto Helen Tulp

Kes on Mai-Liis?

Mai-Liis Kivistik on elustiili brändi MaiWistik looja, loodusterapeut, joogaõpetaja ja tulihingeline tervist toetava elustiili edendaja, kes usub siiralt, et sinu sära ja enesekindlus tuleb sellest, mis sa sööd ja kuidas oma keha eest hoolitsed.

Tema teadmiseid pärinevad aastatepikkuselt rännakult tervisemaastikul, mis algas tippspordi ja võistlustantsu radadel ning süvenes tänu spordivigastusele ajas üha enam. Ta on elukestev õppija ja läbinud erinevaid tervise ja vaimsuse koolitusi alates 2013 ning lõpetanud nende seas ka Herbaticumi.