Avaleht Toitumine Gurmaanidele Video: Eestit kokandusolümpial esindanud Artur Kazaritski tegi ajalugu
Video: Eestit kokandusolümpial esindanud Artur Kazaritski tegi ajalugu

Video: Eestit kokandusolümpial esindanud Artur Kazaritski tegi ajalugu

Prantsusmaal ülemaailmse kokandusvõistluse Bocuse d’Or finaalis saavutas Artur Kazaritski Eesti senise ajaloo kõrgeima, 7. koha.

Kazaritski sõnul sai ta take-away-komplekti menüüd koostades inspiratsiooni lapsepõlvemälestustest ja Eesti maitsetest. “Kodumaa maitsed on alati minu südames, olenemata sellest, kus ma parajasti reisin ja elan. Minu tänase take-away-menüü maitseelamus algas tomati ja krõmpsuva värske köögiviljasalatiga, millele järgnes tsitruseliste-, küüslaugu- ja peterselliaroomiga kreemjas krevett. Magustoit oli kerge ja õhuline, sisaldades vanillikreemi suhkrustatud tomati, röstitud pähklite ja puuviljasabaioniga,” selgitas Kazaritski.

Kandikul serveeritud roog ja selle retsept olid pühendatud koka vanematele ja imelistele kodus valmistatud toitudele, mida perega jagati. “See on austusavaldus Lõuna- ja Lääne-Eesti toiduvalmistamise traditsioonile, mis inspireerib mind oma puhaste, rikkalike ja nüansirohkete maitsetega. Eesti aastaajad eristuvad üksteisest selgelt loodusest (metsast ja merest) tulevate andide poolest. Täna pakkusin konkursi žüriile võimaluse kogeda Eesti sügise maitseid,” ütles Kazaritski.

Varasemast on Eestil võistluselt ette näidata 15. koht, mille saavutas 2009. aastal Vladislav Djatšuk.

Võistluse esikolmiku moodustasid tänavu Prantsusmaa, Taani ja Norra.