Avaleht Koos koroonast üle VIDEO I Erikomisjon käsitles istungil vaktsineerimise korraldust ja kriisimeetmete kasutamist
VIDEO I Erikomisjon käsitles istungil vaktsineerimise korraldust ja kriisimeetmete kasutamist

VIDEO I Erikomisjon käsitles istungil vaktsineerimise korraldust ja kriisimeetmete kasutamist

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutas tänasel avalikul istungil COVID -19 viiruse vastase vaktsineerimise korraldust ja kriisi leevendamiseks mõeldud toetusmeetmete kasutamist.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul soovis komisjon saada selgust komisjonile valitsusepoolse lubaduse täitmata jätmise kohta, et mai esimese nädala lõpuks on vaktsineeritud 80 protsenti üle 80-aastaseid. Hetkel on vaktsineerimise tase naiste seas alla 60 ja meeste seas alla 70 protsendi. “Samuti on oluline saada ülevaade tõrgetest üldvaktsineerimisel ning sellest, milline on valitsuse kavade järgi vaktsineeritu staatus erinevate piirangute ja sertifikaatide rakendamisel,” rõhutas Reinsalu.

Reinsalu pidas oluliseks, et praeguseks avaldunud kitsaskohtade kõrvaldamisega paralleelselt tuleb kiiremas korras tegeleda vaktsineerimispasside kasutuselevõtuks vajalike seaduste muutmisega. „Muidu võime olla olukorras, kus inimesed on küll vaktsineeritud, kuid passe kasutusele võtta ei saa, sest vajalikud õigusaktid ei ole veel rakendunud,“ ütles Reinsalu.

Lisaks käsitles komisjon istungil kriisis kõige enam kannatada saanud valdkondadele toetusteks mõeldud rahade jagamist. „Siinkohal ei väsi ma kordamast, et olgu see eelarveline või laenuraha, tuleb kõiki riigieelarvelisi vahendeid kasutada sihipäraselt, võrdsetest reeglitest lähtuvalt ja arvestades, et nende rahadega on võimalik luua uut väärtust, mitte ainult vanu võlgu kustutada,“ kõneles Reinsalu.

Istungile kutsuti tervise- ja tööminister Tanel Kiik, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt ning rahandusministeeriumi ja riigikontrolli esindajad.