Inspiratsiooniks tööandjatele! Tervisekuud pakuvad tööandjatele inspiratsiooni
Tervise Arengu Instituut alustas eelmisel aastal tervisekuude traditsiooni ning jätkab sellega ka tänavu.
Tervisekuud on mõeldud eelkõige tööandjatele, et pakkuda neile inspiratsiooni töökohal terviseteemade käsitlemiseks ning töötajate tervisesse panustamiseks.
Tervisekalendris on kümme kuud jaotatud eri terviseteemade vahel. Teemade jaotus lähtub tervise tähtpäevadest ja Tervise Arengu Instituudi teavituskampaaniate toimumise aegadest.
Osalemise ulatuse ja viisid saab iga asutus ise valida
Tervisekuul osalemise ulatuse ja viisid saab iga asutus või organisatsioon ise valida. „Selleks võib olla töötajate teavitamine, uute oskuste õpetamine või algatuste käivitamine, töö- ja olmekeskkonna tervisesõbralikumaks muutmine või muud. Oluline on anda töötajatele võimalus nii ise muutusi algatada kui aktiivselt osaleda,” selgitas Tervise Arengu Instituudi vanemspetsialist Külli Luuk.
Iga kuu uus teema ja praktilised soovitused
Tervise Arengu Instituut tutvustab igal kuul teemakohast teavet ning jagab praktilisi soovitusi töökohal ja kogukonnas teemaga tegelemiseks. „Lisaks tutvustame tööandjate kogemusi ja ideid vastavate teemade käsitlemisel organisatsioonides,” märkis Luuk.
Jaanuarikuu teemaks on HIV-i testimine ja ennetamine
Jaanuari teemaks on HIV-i testimine ja ennetamine, veebruaris maiustused ja snäkid, märtsis tuberkuloos. Aprillis on fookuses luu- ja liigeskonda säästev liikumine. Teemadest järgnevad veel näiteks tööaja ja puhkuse planeerimine, kontorivõimlemine, lastehoid töökohal ning heaolu töökohal.
2017. aasta tervisekalendri teemakuude ülevaade
- Jaanuar: HIV: testimine ja ennetamine
- Veebruar: Toitumine: suhkur ja maiustused
- Märts: Tuberkuloos: ABC
- Aprill: Liikumine: luu- ja liigeskonna säästmine
- Mai: Tubakas: alternatiivsed tubakatooted
- Juuni: Puhkamine: tööaja ja puhkuse planeerimine
- September: Alkohol: vähem on parem
- Oktoober: Vaimne tervis: heaolu töökohal
- November: Liikumine: kontorivõimlemine
- Detsember: Vanemlus: lastehoid töökohal