Nipid, kuidas minna sügisele vastu tervema, energilisema ja ilusamana
Sügisperioodil kogu pere hõivatud kooli, töö, trennide ja perekondlike kohustustega. Kuid hoo võib kõvasti maha võtta see, kui jääd haigeks või aina pimedamaks minevad ilmad väsitavad. Haigusepäevad ja nõrkus on tülikad olenemata sellest, kas pead ohverdama oma vaba aega või hoopis trennist eemal olema. Seega on pärast suve sügise saabudes oluline turgutada oma tervist, et olla tervem, energilisem ja muidugi ka ilusam ning säravam.
Ära unusta tervisesporti
Energia saamiseks tasub veel õues nautida viimaseid soojemaid ilmasid ja teha kiirkõndi või miks mitte ka väikest sörki. Sportliku võimekuse ja energiataseme seisukohast võivad probiootilised toidulisandid olla ennetav lähenemine, mille peale sa ehk varem tulnud pole. Sõbralikud bakterid aitavad nii harrastus- kui ka tippsportlasi kahel eri viisil: parandades seedimist ja toetades immuunreaktsiooni.
Hoia oma immuunsust
Seega ongi kõige tähtsam energia saamiseks ning tervise hoidmiseks just sinu immuunsus. Otsides viise terveks jääda, avastab aina rohkem loodustoodete tarbijaid enda jaoks probiootilised toidulisandid. Lisaks seedimise parandamisele moodustavad probiootikumid tähtsa osa mõistatusest, mis on inimese immuunsüsteem.
Teaduslikult on praeguseks tõestatud, et umbes 70 protsenti immuunrakkudest asub seedeelundkonnas ja probiootikumid, soolestikus loomulikult elunevad kasulikud bakterid, toetavad neid immuunrakke, tõrjudes muu hulgas välja ebasõbralikke külalisi. Soolestik on immuunsüsteemi esimene kaitseliin ja hea tervise säilitamiseks peab heade ja halbade bakterite suhe olema vähemalt 85:15. Selle suhte saavutamine on nüüdisaegse tavatoitumisega, stressirohke elustiiliga ja liiga kergekäelise antibiootikumide tarvitamisega harva võimalik, kuna kõik need tegurid mõjuvad probiootilisele populatsioonile kurnavalt.
Tõeline ilu kiirgab seestpoolt
Kat James, kes on avaldanud loodusliku tervise ja ilu teemalisi kirjutisi, on jaganud head ütlust: ilu kiirgab seestpoolt.
“Nägin omast käest, et kui organismisisene ökoloogia halveneb, kannatab väline ilu,“ sõnas James. “Isegi siis, kui töötasin New Yorgis meigikunstnikuna, kellel oli varuks lugematuid ilunippe, ei saanud ma varjata oma väsinud nahka, vaimu ja tervist ning tõusvat kaalu. Ta selgitas, et kui probiootikumide tasakaal (või siseökoloogia) on häiritud, kannatab kogu keha. Seedesüsteem ei pruugi toitaineid omastada, mis jätab keha nälga ka siis, kui inimene tegelikult piisavalt sööb. See võib põhjustada liigseid isusid ja kaalutõusu.
Kusjuures ka on paljastanud üllatava komponendi, mis paneb aluse püsivale ilule ja särale: probiootilised toidulisandid.
Probiootikumide valikul on mõned olulised punktid, millega tuleb kindlasti arvestada. “Ma ei soostuks mingil juhul võtma külmkuivatatud preparaate, mis ei pruugi elujõulised olla,“ sõnas James. “Eelistan Dr Ohhira probiootikume. Need sisaldavad kõige tugevamaid elusate bakterite tüvesid ning prebiootikume, mis probiootikumidele vajalikke toiteaineid pakuvad.”