1. Avaleht
  2. Tervis
  3. Täna antakse start Rabajooksuks ettevalmistavatele treeningutele
Täna antakse start Rabajooksuks ettevalmistavatele treeningutele

Täna antakse start Rabajooksuks ettevalmistavatele treeningutele

23. aprillil toimub traditsiooniline Nõmme kogupere üritus Rabajooks. Rabajooksule eelneval kolmel kolmapäeval, 5., 12. ja 19. aprillil toimuvad ettevalmistavad treeningud Pääskülas, Harku terviseraja idaparklas. Treeningud algavad kell 18.30 ja neid viivad läbi Nike Run Clubi treenerid.

Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri sõnas, et kevadine Rabajooks on tihti kõnni- ja jooksusõpradele hooaja esimene üritus. “Kogenud treenerite juhendamisel on hea end enne jooksu- ja jõuharjutustega soojaks teha ning vastupidavust arendada. Igapäevaselt jooksuga tegelevatel treeneritel on kindlasti ka palju häid nõuandeid jooksutehnika lihvimiseks,” rääkis Kuri. “Soojendustreeningutel osalemine on, nii nagu ka Rabajooksulgi, kõigile tasuta,” lisas ta.

Rabajooksule eelnevad soojendustreeningud toimuvad Nike Run Club treenerite juhendamisel 5., 12. ja 19. aprillil kell 18.30 Pääskülas, Harku terviseraja idaparklas. Eelnev registreerimine toimub www.treenime.ee/nrc. Treeningud sobivad igas vanuses inimestele, eelnev treeningkogemus ei ole oluline. Treeningutele annab energiat Vitamin Well Eesti. Kõikide osalejate vahel loosib Nike Esinduskauplused välja jooksutossud.

Rohkem infot leiab ürituse Facebooki lehelt.

97. Rabajooks toimub 23. aprillil Pääskülas, Suvila ja Kalda tänava ristmiku läheduses, Harku terviseraja idaparklas. Esimene start antakse kell 11.00, kuid rajale lastakse tunni aja jooksul iga viie minuti tagant. Finiš suletakse kell 13.00. Rabajooksul ei ole kiipidega ajavõttu. Finišis saab igaüks oma aega elektrooniliselt ajatabloolt vaadata. Rabaringi pikkus on 6,3 km.

1000 esimest lõpetajat saavad finišist traditsioonilise Rabajooksu vimpli. Soovi korral saab igaüks ka vimpli endale elektrooniliselt alla laadida. Kõikide osavõtjakaardi täitnute vahel loositakse välja eriauhindu, mille on välja pannud Rabajooksu sponsorid. Osavõtjakaardi saab täita enne jooksu algust kohapeal.

Rabajooksu toetavad Nick’s Eesti, AURA, Balsnack, Mamma, Bon Vegan, Deary, Be More, Nõmme Seikluspark, Beautiful Me rullmassaaž, Inspiratsiooniraamatukogu, Tallinna Vesi, Pähklipureja, Nõmme malevkond ja Naiskodukaitse Nõmme jaoskond ja Eesti Kergejõustikuliidu kohtunikud.

Lisainfot saab Rabajooksu kodulehelt või ürituse Facebooki lehelt.

Head Uudised GoodNews