Tasuta gripivaktsiin tehakse uutele sihtrühmadele kättesaadavaks oktoobrist
Immunoprofülaktika ekspertkomisjon soovitas lisada alates 2022/2023 viirustehooajast riiklikku immuniseerimiskavasse gripivastase vaktsineerimise sihtrühmana lapsed vanuses 6 kuud kuni 7 eluaastat, üle 7-aastased alaealised, kes kuuluvad gripi riskirühma, ja rasedad.
Gripi riskirühma loetakse alaealised, kellel on terviseseisundi tõttu suurem risk raskelt haigestuda: lapsed, kellel on südameveresoonkonna haigused, onkoloogilised haigused, immuunpuudulikkus, diabeet või obstruktiivne kopsuhaigus.
Gripivastase vaktsineerimise kulutõhusust ja efektiivsust hinnanud Tartu Ülikooli teadlased on leidnud, et grippi haigestumisel on suurim risk komplikatsioonide tekkeks alla 2-aastastel, üle 65-aastastel, rasedatel ja kroonilisi haigusi põdevatel inimestel. Perioodil 2011-2020 on surnud grippi 313 inimest, nende seas 8 last, kellel kõigil olid rasked kaasuvad haigused.
Gripivaktsiin tehakse uutele sihtrühmadele tasuta kättesaadavaks alates oktoobrist. Vaktsineerimiskorralduse paneb paika Eesti Haigekassa koostöös erialaseltside ja teiste vaktsineerijatega.
Riiklik immunoprofülaktika ekspertkomisjon on sotsiaalministeeriumile riikliku immuniseerimiskava ja teiste vaktsineerimistega seotud küsimustes nõu andev komisjon, kuhu kuuluvad allergoloog-immunoloogide, infektsionistide, perearstide, lastearstide, õdede, terviseameti, ravimiameti, haigekassa ja sotsiaalministeeriumi esindajad.