1. Avaleht
  2. Tervis
  3. Peaasi.ee kutsub ettevõtteid osalema emotsionaalse enesetunde testimises
Peaasi.ee kutsub ettevõtteid osalema emotsionaalse enesetunde testimises

Peaasi.ee kutsub ettevõtteid osalema emotsionaalse enesetunde testimises

Emotsionaalse enesetunde küsitlus annab vastajale ülevaate oma vaimse tervise seisust ja organisatsioonile tervikuna ülevaate töötajate vaimse tervise hetkeolukorrast. Tulemuste põhjal on võimalik pöörata organisatsioonis teadlikult tähelepanu vaimse tervise raskustele töökeskkonnas ning pakkuda töötajatele teadmisi oma vaimse tervise hoidmiseks.

„Eelmisel aastal läbiviidud testimisest selgus, et 46% töötajatest on kogenud hiljuti vaimset kurnatust, 38%-l esineb uneraskusi, 35%-l depressiooni ja 34%-l ärevuse tunnuseid. Vaimse tervise raskused võivad oluliselt mõjutada tööülesannetaga toimetulekut,“ selgitas Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.

Eelmisel aastal läbiviidud testimisest selgus, et 46% töötajatest on kogenud hiljuti vaimset kurnatust, 38%-l esineb uneraskusi, 35%-l depressiooni ja 34%-l ärevuse tunnuseid.

Uuringud näitavad, et kui vaimse tervisega töökohal eesmärgipäraselt tegeleda, võib iga sellesse investeeritud euro tuua tagasi kuni üheksa eurot, sest kasvada võib töö produktiivsus, kahaneda haiguspäevade arv kui ka varakult pensionile minejate hulk. Vaimse tervise väärtustamise kasuteguriks võib olla ka parem tööõhkkond ning personali voolavuse vähenemine.

Vaimse tervise väärtustamise kasuteguriks võib olla ka parem tööõhkkond ning personali voolavuse vähenemine.

„Vaimse tervise häired on teisel kohal töövõime vähenemise põhjustest, mis tähendab, et kõik töötajad ja tööandjad puutuvad nendega otseselt või kaudselt kokku. Töötajate vaimne tervis on ka tööandjate vastutus. Vahel piisab ka väiksest muutusest töökeskkonnas- või korralduses, et luua töötajate vaimset tervist toetav keskkond,“ rääkis Anna-Kaisa Oidermaa.

Testimises osalemiseks saab ettevõtte registreerida hiljemalt 4. märtsiks SIIN.

Testi saab täita anonüümselt, mille järel saadetakse tulemuste kohta tagasiside koos soovitustega vaimse tervise tugevdamiseks. Ettevõtted, kus on rohkem kui kümme testi täitjat, saavad koondtulemuse oma ettevõtte kohta Peaasi.ee meeskonnalt. Koos organisatsiooni koondtulemustega on võimalik saada ka esmaseid soovitusi, kuidas oma töötajaid toetada.

2023. aastal testimises osalenud organisatsioonid saavad võrrelda oma eelmise aasta koondtulemusi käesoleva aasta omadega.

Emotsionaalse enesetunde testi täitmise järel saavad ettevõtted osa võtta 11. märtsist 14. aprillini toimuvast vaimse tervise vitamiinikuurist. Peaasi.ee vaimse tervise vitamiinikuur „Tasakaal on peaasi“ koosneb viiest teemanädalast, mida saab ette võtta koos töökaaslastega, õpilaste, pere või sõpradega ja ka üksinda, et turgutada oma vaimset tervist.

Peaasi.ee algatatud vaimse tervise vitamiinikuur „Tasakaal on peaasi“ toimub viiendat korda ja seda rahastab Tervisekassa.

Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasi.ee on pälvinud oma tegevusega 2020 aasta tervisesõbra tiitli ning presidendi sotsiaaltöö aastapreemia. 2020. aasta lõpus tunnustati Peaasi.ee-d kodanikuühiskonna aasta tegija ja aasta vabaühenduse tiitlitega.

Head Uudised GoodNews