1. Avaleht
  2. Tervis
  3. Peaasi.ee kutsub täna võtma hingetõmbepausi
Peaasi.ee kutsub täna võtma hingetõmbepausi

Peaasi.ee kutsub täna võtma hingetõmbepausi

Peaasi.ee kutsub täna, rahvusvahelisel unepäeval kell 12.12 osa võtma üle-eestilisest hingetõmbepausist.

„Hingamise eesmärk on toetada organismi hetkelist elutegevust. Võttes hingetõmbepausi, hingates rahulikumalt, sügavamalt sunnime me ka enda organismi ja mõttetegevuse rahunema,” selgitas Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.

Hingamise eesmärk on toetada organismi hetkelist elutegevust.

„Rahunenud teadvusel on omadus omada laia tähelepanu haaret, mis omakorda aitab märgata kõike seda ilu, mis meie ümber on. Samuti on see sobiv pinnas meelde tuletamaks elu aspekte, mille üle oled tänulik. Rahulikul vaimul on lihtne „teadvel olla” ning lisaboonusena väheneb stress,” rääkis Anna-Kaisa Oidermaa.

Hingetõmbepaus on osa viienädalasest (11.03-14.04) vaimse tervise vitamiinikuurist. Sel aastal keskendume töörõõmu, koolirõõmu ja elurõõmu esile toomisele igapäeva toimetuste saginast.

Viis vaimse tervise vitamiini on:

  • Uni ja puhkamine
  • Tasakaalustatud toitumine
  • Meeldivate emotsioonide kogemine
  • Liikumine
  • Head suhted

Igal nädalal keskendutakse ühele vaimse tervise vitamiinile ja jagatakse soovitusi, kuidas nende abil vaimset tervist tugevdada ja vaimse tervise tasakaalu parandada. Vitamiinikuuris saab osaleda nii üksi, perega, sõpradega, meeskonnaga, kui ka klassi või kooliga.

Vitamiinikuuri jooksul saab täita testi, et välja selgitada, missugust vaimse tervise vitamiini kõige enam vaja on. Vaimse tervise vitamiinide testi saab teha siin.

Peaasi.ee algatatud vaimse tervise vitamiinikuur toimub viiendat korda ja seda rahastab Tervisekassa.

Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasi.ee on pälvinud oma tegevusega 2020 aasta tervisesõbra tiitli ning presidendi sotsiaaltöö aastapreemia. 2020. aasta lõpus tunnustati Peaasi.ee-d kodanikuühiskonna aasta tegija ja aasta vabaühenduse tiitlitega.

Head Uudised GoodNews