1. Avaleht
  2. Tervis
  3. Vitamiinimatkad tõid kokku vaimse tervise ja matkahuvilised
Vitamiinimatkad tõid kokku vaimse tervise ja matkahuvilised

Vitamiinimatkad tõid kokku vaimse tervise ja matkahuvilised

Peaasi.ee ja RMK korraldasid laupäeval Eestimaa eri paigus viis vaimse tervise vitamiinimatka, et looduses liikudes arutada ja avastada, kuidas saaks oma vaimset tervist tugevdada.

“Emajõe õpperaja vitamiinimatkal teravdasime meeli, et märgata nii ümbritsevat kui iseennast. Arutasime, mil moel looduses liikumine meie heaolusse panustada saab ning uurisime endi peal, kuidas loodusesse ja iseendasse kohale tulla, et looduses liikumisest mõnus vitamiinidoos saada,” rääkis matka juhtinud psühholoog, Peaasi.ee koolitaja Teili Toms.

Emajõe õpperaja vitamiinimatkal teravdasime meeli, et märgata nii ümbritsevat kui iseennast. Arutasime, mil moel looduses liikumine meie heaolusse panustada saab ning uurisime endi peal, kuidas loodusesse ja iseendasse kohale tulla.

Peaasi.ee ja RMK koostöös toimunud vitamiinimatkad toimusid vaimse tervise vitamiinikuuri liikumisnädala raames.

Vaimse tervise vitamiinikuuri jooksul keskendutakse igal nädalal ühele vaimse tervise vitamiinile ja jagatakse soovitusi, kuidas selle abil vaimset tervist tugevdada ja vaimse tervise tasakaalu parandada.

Viis vaimse tervise vitamiini on:

  • Uni ja puhkamine
  • Tasakaalustatud toitumine
  • Meeldivate emotsioonide kogemine
  • Liikumine
  • Head suhted

Vitamiinikuuri jooksul saab täita testi, et välja selgitada, missugust vaimse tervise vitamiini kõige enam vaja on. Vaimse tervise vitamiinide testi saab teha siin.

GALERII: JASSU HETSMANN

Head Uudised GoodNews