1. Avaleht
  2. Toitumine
  3. Gurmaanidele
  4. GMP Pühajärve restorani ajamasin viib nautima klassikalist prantsuse kööki
GMP Pühajärve restorani ajamasin viib nautima klassikalist prantsuse kööki

GMP Pühajärve restorani ajamasin viib nautima klassikalist prantsuse kööki

Creme brulee

GMP Pühajärve restorani maitserännakute aasta raames viib kulinaarne ajamasin 27. mail külalisi aastasse 1940 nautima klassikalist prantsuse kööki.

Prantsuse köögist räägib ja toidu serveerib seekord restorani kokk Kristina Jaanikesing.

Prantsusmaa on tuntud oma toidukultuuri poolest. Tihtilugu külastavadki väliskülalised Prantsusmaad nende peenetundeliste, kaunilt serveeritud ja suure hoolega  valmistatud toitude pärast. Toite valmistatakse nii, et ei läheks kaotsi ükski tähtis koostisaine, mida tooraine sisaldab. Hõrgutiste serveerimisel arvestatakse, et toidunautleja näeks igat komponenti, mida roas pakkuda on.

„Klassikalises prantsuse köögis on tuntud hautised ja supid,  mida sai kergelt valmistada ja mis sisaldasid palju toiteväärtust,“ selgitas Kristina Jaanikesing. „Talupoegadel, kes pidid põldudel palju töötama, polnud aega endile erilisi roogasid valmistada ning kuna nad polnud ka väga rahakad, tuli neil  leida lahendusi odavate ja kergete toiduvalmistamise viisideks.

Tänapäeva prantsuse köök ei erinegi klassikalisest prantsuse köögist väga palju, rõhutud on rohkem toidu välimusele aga au sees on ka ajaloolised, klassikalised road.

GMP Pühajärve restoran ongi koos oma kollektiiviga välja valinud põnevad ja maitsvad prantsuse road. Menüüsse kuulub veise sisefileest tartare, prantsuse meremeeste lemmikud sinimerekarbid moules marinieres, traditsiooniline sibula-, saia-  ja juustusupp soupe a l´oignon, pardipraad canard au vin ning üks kuulsamaid prantsuse maiusroogi creme brulee, mida hakati valmistama juba 1691.aastal. Tasub kohale tulla ja proovida!

2017. aasta on GMP Pühajärve restoranis maitserännakute aasta. Kulinaarse ajamasina abil saavad külastajad märtsist novembrini osa erinevate ajastute roogadest ja lauakommetest. Õhtusöögid algavad kell 19.00.

Head Uudised GoodNews