1. Avaleht
  2. Toitumine
  3. Gurmaanidele
  4. Kadriorus avati uus restoran Mon Repos
Kadriorus avati uus restoran Mon Repos

Kadriorus avati uus restoran Mon Repos

unnamedTallinnas tipptoidukohti pidava Sparkling Groupi omanikud ja peakokk Vladislav Djatsuk avasid Kadriorus 19. sajandi puitvillas hingematvalt kaunilt taastatud restorani Mon Repos.

Hoone renoveerimistööde eest vastutanud 1Partner Ehituse juhi Üllar Hinno sõnul taastati maja Muinsuskaitse eritingimuste põhjal originaalilähedasena. “Maja välisfassaad ja katus tehti paar aastat tagasi korda ning nüüd valmis ka sisu ja detailid,” ütles Hinno.

Ajalooliselt suvitusvilla ja restoranina tegutsenud hoone jagati Nõukogude ajal korteriteks. “Likvideerisime vaheseinad ja taastasime algupärase avara asendiplaani. Majas saab nüüd jälle tunda glamuuri ning on üldse väga harukordne, et sellise hinge, arhitektuuri ja ajalooga hoone jälle avalikku kasutusse jõudis,” rääkis Hinno.

Maja oli 30 aastat tühjalt seisnud ja suur osa sisust oli hävinenud. “Restaureerisime säilinud siseuksed, põrandad ja kaunid trepid ning taastasime originaalilähedaselt nii sepised kui vitraažidega aknad. Keldris säilis originaalina paeplaatidest põrand ning võlvlagedega kelder, kuhu tuli restorani köök,” ütles Hinno

Renoveerimistööd kestsid pool aastat. Majas avas uksed ka oma hiilgeaegadel Mon Repose nime kandnud restoran, mis pakub moodsate toitude kõrval algupäraste retseptide järgi valminud roogasid nii 18., 19., kui 20. sajandist.

unnamed-1

400-ruutmeetrine restoran täidab kaks korrust, lisaks avati 70-kohaline väliterrass ning privaatne laud tornis kahele.

Hoone renoveerimisprojekti tegi arhitekt Tiina Linna ning sisekujunduse Külli Salum. Restorani omanikud on Kalev Tanner ja Raul Uutmann.

Kadrioru pargi servas, Narva mnt 92 aadressil asuv villa Mon Repos on arhitektuurimälestis. Historitsistlikus stiilis suvitusvillaks ehitatuna on maja olnud koduks mitmetele kohvikutele-restoranidele. 20. sajandi alguses tegutses majas ka kasiino ja kabaree. Mon Repos tähendab prantsuse keeles “minu puhkus”.

Head Uudised GoodNews