1. Avaleht
  2. Tervis
  3. Karskusliit tunnustas aasta tegija tiitliga Lootuse Küla
Karskusliit tunnustas aasta tegija tiitliga Lootuse Küla

Karskusliit tunnustas aasta tegija tiitliga Lootuse Küla

Foto: Lootuse Küla
Foto: allikas Lootuse Küla

Eesti Karskusliit valis Tegijaks 2014 sotsiaalselt vähekaitstud ja probleemsete inimeste – alkoholi- ja narkosõltlaste – võõrutamise, rehabiliteerimise ja tavaühiskonda naasmisel abistamisega tegeleva Lootuse Küla.

“Lootuse Küla on oma nime vääriliselt pakkunud abi, tuge ja sõna otseses mõttes elupäästmist paljudele Eesti meestele ja nende kaudu tervetele peredele ja Eesti ühiskonnale,” selgitas Karskusliidu valikut juhatuse esimees Lauri Beekmann. “Alkoholisõltuvust määratletakse küll haigusena, kuid abi on sõltlastel Eestimaal senimaani väga vähe leida. Lootuse Küla tõuseb positiivse erandina selgelt esile.”

Lootuse Küla rajati 2000. aastal Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku piiskopi Märt Vähi juhtimisel. “Lootuse Küla asub rajaja Märt Vähi poolt keskusele annetatud maadel (endised Vähi vanaisa maad), millel asus algselt vaid ilus mets ning jõgi. Tänaseks on siia rajatud teed, majad programmis osalejatele ja personalile, administratiiv- ja õppehoone, puidutööstus, vabatahtliku tuletõrjekomando depoo, veevarustuse süsteem, puurkaev, jm.,” seisab küla kodulehel.

2014. aastal avati Lootuse Küla Keila Keskus, mille tegevuse eesmärgiks on aidata rehabilitatsiooniporgrammi lõpetanutel integreeruda ühiskonda. Uuteks ning arenevateks tegevusharudeks on Lootuse Küla Järvakandi Keskus ning suunatud tegevus naistele.

Lootuse Küla statsionaarne võõrutus- ja rehabilitatsiooniprogramm kestab 10-12 kuud ning koosneb õppetööst, kodustest ülesannetest, kohustustest, vastutusest, suhtlemisest, tööteraapiast ja osalemisest teistes küla eluks vajalikes töödes. Tänane tegevjuht Viljam Borissenko tuli Lootuse Külla 2003. aastal heroiinisõltuvusega. Saanud ise abi, on Viljam nüüd täielikult pühendunud teiste abistamisele.

Eesti Karskusliit annab aasta tegijale tänukirja üle kevad/suvel toimuval aastakonverentsil. Karskusliit valib aasta tegijaid alates 2007. aastast.

Head Uudised GoodNews