1. Avaleht
  2. Tervis
  3. Lusti nagu laps ilma alkoholita! Tallinnas toimub täna alkovaba maskiball
Lusti nagu laps ilma alkoholita! Tallinnas toimub täna alkovaba maskiball

Lusti nagu laps ilma alkoholita! Tallinnas toimub täna alkovaba maskiball

maksiball
Foto: Booth.ee

Üllatus, üllatus! Täna toimub Tallinna underground klubis 9/11 juba teist korda alkoholivaba pidu, sel korral on tegu maskiballiga. “Eelmisel aastal vahetult enne jõule toimunud alkoholivaba tantsuöö oli täielik üllatus paljudele – kes oleks arvanud, et ilma kangema kraamita võib olla nii lõbus,” muigab 9/11 üks asutajaid Tarmo Kull, kes on legendaarseks saanud sellega, et on juba ligi 15 aastat pea igal nädalavahetusel täiesti kainelt pidutsenud.

Alkoholivaba peosarja nimi “Eetiline hedonism“ tähendab nii peo maksimaalset nautimist kui ka samal ajal oma tervise hoidmist ja peokaaslastesse heatahtlikult suhtumist. “Eelmisel peol saime eriti palju tagasisidet just naistelt, kes ütlesid, et tundsid end tantsuplatsil ilma alkoholi vaibita palju turvalisemalt ja vabamalt, kui tavalistes klubides,“ ütleb Kull.

“Ja tegelikult oskavad täiskasvanud ju ilma alkoholita olla sama energilised ja ülemeelikud nagu lapsed. Tahame, et meie peol tekiks õhina tunne, et said välja mängima! Seepärast oleme reedeks varunud igasugu naerutavaid üllatusi ja ka maskide kandmine ise annab peole mängulisust juurde,“ lisab ta.

Piinast vabaks

Nädalavahetus käes ja sõbrad kutsuvad peole? Kes alkoholiga pidutsedes on tutvust teinud, teab, et pohmell tähendab jubedat piina joomisjärgsel päeval. Paljud inimesed ei ole aasta(kümne)id kainena peol olnud ja ilmselt isegi ei kujuta enam ette, kuidas see olla võiks. Muuseas, ainus kindel viis alkoholiga peole järgneva päeva pohmelust vältida on üldse mitte alkoholi juua. Seega, tasuks ära proovida üks tõeline pidu ilma igasuguse alkoholita ja kinkida endale ka piinavaba järgmine päev.

Mida peol pakutakse? 

Peol pakutakse alkoholivabasid kokteile, tee- ja kohvijooke, jäätisekokteile (ka vegan jäätisega!), värskeid mahlasid, aga ka pirukaid, puuviljasalatit, energiat andvaid mahekakaopalle, tooršokolaadi jne. Lusti jäädvustamiseks tuuakse vaid selleks ööks klubisse ka fotokiosk.

Kuidas kommenteerib näitleja Saara Kadak alkovaba pidu? 

Alkoholivabalt pidutsemisel on aina suurenev austajaskond. Näitleja Saara Kadak kommenteeris portaalis Alkeemia: “Ma ei ole küll täiskarsklane, aga mind pole alkohol umbkaudu viis aastat põhimõtteliselt üldse huvitanud ja ma ei ole millestki ilma jäänud, vastupidi – peod on toredad ja meeldejäävad ning ei mingeid terviseprobleeme. Ja ma ei arva, et ma selle pärast igavam inimene oleks. Kuigi, oi kui mugav on praegu minu vabandus, et ei aitäh, ootan last – inimesed saavad kohe aru ja ei mõista kuidagi hukka ega vaata viltu. Nii võiks ka muidu olla!“

Rohkem infot alkovaba maskiballi kohta leiab SIIT!

Allikas: Telegram 

Head Uudised GoodNews