1. Avaleht
  2. Tervis
  3. Peaasi.ee kutsub võtma hingetõmbepausi!
Peaasi.ee kutsub võtma hingetõmbepausi!

Peaasi.ee kutsub võtma hingetõmbepausi!

Peaasi.ee kutsub rahvusvahelisel unepäeval, 15. märtsil kell 12.12 osa võtma üle-eestilisest hingetõmbepausist.

„Pingelistes oludes unustame tihti enda jaoks aja maha võtta ning lihtsalt olla. Hingetõmbepaus on võimalus hetkeks peatuda ja lasta oma kehal ja meelel rahuneda. Rahulik olek on oluline, et suudaksime targalt tegutseda ning kogeda ka positiivseid emotsioone,” selgitas Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.

Rahulik olek on oluline, et suudaksime targalt tegutseda ning kogeda ka positiivseid emotsioone.

Hingetõmbepaus on osa viienädalasest (11.03-14.04) vaimse tervise vitamiinikuurist, milles osaleb ligi 60 000 inimest enam kui 300-st organisatsioonist.

„Sel aastal keskendume töörõõmu, koolirõõmu ja elurõõmu esile toomisele igapäeva toimetuste saginast. Vitamiinikuuriga on juba liitunud sadakond organisatsiooni enam kui möödunud aastal. Huvi vaimse tervise tugevdamise vastu on ühiskonnas kasvamas, sest vaimselt vastupidav ühiskond on oluline mitte ainult majanduslikust, vaid ka riigikaitse seisukohast,” rääkis Anna-Kaisa Oidermaa.

Huvi vaimse tervise tugevdamise vastu on ühiskonnas kasvamas, sest vaimselt vastupidav ühiskond on oluline mitte ainult majanduslikust, vaid ka riigikaitse seisukohast.

Viis vaimse tervise vitamiini on uni ja puhkamine, tasakaalustatud toitumine, meeldivate emotsioonide kogemine, liikumine ja head suhted. Igal nädalal keskendutakse ühele vaimse tervise vitamiinile ja jagatakse soovitusi, kuidas nende abil vaimset tervist tugevdada ja vaimse tervise tasakaalu parandada. Vitamiinikuuris saab osaleda nii üksi, perega, sõpradega, meeskonnaga, kui ka klassi või kooliga.

Vitamiinikuuri alguses saab täita testi, et välja selgitada, missugust vaimse tervise vitamiini kõige enam vaja on. Vaimse tervise vitamiinide testi saab teha SIIN.

Peaasi.ee algatatud vaimse tervise vitamiinikuur toimub viiendat korda ja seda rahastab Tervisekassa. Peaasi.ee tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasi.ee on pälvinud oma tegevusega 2020 aasta tervisesõbra tiitli ning presidendi sotsiaaltöö aastapreemia. 2020. aasta lõpus tunnustati Peaasi.ee-d kodanikuühiskonna aasta tegija ja aasta vabaühenduse tiitlitega.

Head Uudised GoodNews