Avaleht Tervis Aasta Arst 2013 on lastearst dr. Alge Vare
Aasta Arst 2013 on lastearst dr. Alge Vare

Aasta Arst 2013 on lastearst dr. Alge Vare

Aasta Arst 2013 on lastearst dr. Alge VareSotsiaalminister Taavi Rõivas andis täna üle Aasta Arst 2013 tiitli Läänemaa Haigla lastearstile doktor Alge Varele. Aasta arsti tunnustades lausus minister, et igaühel on paslik mõelda, kui tihti me oma arstile “aitäh” ütleme.

„Tiitel Aasta Arst on eelkõige pisikeste patsientide ja nende vanemate tänu suurepärasele lastearstile doktor Alge Varele,“ lausus Rõivas.

Ministri sõnul kinnitab elanike seas läbi viidud uuring, et eestlased hindavad väga kõrgelt oma tervise eest hoolitsejaid. „Arstid on särav osa Eesti eliidist, koos sinna juurde käiva lugupidamise ja vastutusega.“

Doktor Alge Vare lõpetas Tartu Ülikooli 1991. aastal. Pärast lõpetamist asus dr. Vare tööle Läänemaa Haigla sünnitusmajas. Kui sünnitusmaja suleti, sai dr. Varest Läänemaa Haigla lastearst, kus ta töötab siiani. Lisaks on ta ka arst OÜ-s Peretohter.

Juba kaheteistkümnendat korda valitud aasta arst osutus valituks 259 esitatud kandidaadi hulgast. Kandidaatide seast valis Aasta Arsti žürii, mille koosseisu kuulusid Evelin Ilves, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Kardioloogiakeskuse teadusjuht professor Margus Viigimaa, Rahvusvahelise Tervisedenduse Assotsiatsiooni asepresident dr. Anu Kasmel ja Eesti Tervise Fondi juhatuse esimees dr. Eero Merilind.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga