Avaleht Tervis Noored korraldavad vaimse tervise videokonverentsi
Noored korraldavad vaimse tervise videokonverentsi

Noored korraldavad vaimse tervise videokonverentsi

5. mail korraldavad Viljandi gümnaasiumi ja kultuuriakadeemia noored otseülekandena vaimse tervise videokonverentsi „Terviseviidad 2.0 – motiveeritud Mina”.

Videokonverentsi korraldavad noored Viljandi Avatud Noortetoa aktiivgrupist. Selle eesmärk on pöörata rohkem tähelepanu noorte vaimsele tervisele. „Ka kõige motiveeritum noor, kes on kõikides asjades väga tubli, võib sotsiaalse surve, endale pandud ambitsioonide ja õpikoormuse all kaotada usu ja tahtejõu endas,” ütles konverentsi projektijuht Rita Pomber. “Kui meile ei ole tähtis noorte vaimne tervis, mis mõjutab noore inimese eluteed ja millest oleneb paljuski tema tulevik, tema rõõm ja teotahe, siis mis saab veel tähtsam olla.”

Abilinnapea Janika Gedvili sõnul on nüüdses olukorras kohalikel omavalitsustel võtmeroll just vaimse tervise toetamises. „Olen nõus sotsiaalkaitseministri Signe Riisaloga, et vaimse tervise probleemid pole tekkinud üleöö, aga praegune pandeemia on seda kahjuks võimendanud,” ütles Gedvil. „Nii tore, et Viljandis räägivad nii olulisest teemast, nagu seda on vaimne tervis, just noored noortele.”

Konverents keskendub praktilistele võimalustele, kuidas motivatsiooni turgutada ja hoida. Samuti aitab konverents tõsta teadlikkust sellest, kuidas ennetada vaimse tervise probleeme, nendega toime tulla ning õigeaegselt abi leida ja nõuandeid küsida. Selleks on kutsutud konverentsile esinema külalised: Eesti haridus- ja keskkonnapsühholoog ning Tallinna Ülikooli teadur Grete Arro, Peaasi.ee koolitaja ja noortepsühholoog Julia Pavlova, eripedagoog ja noorte psühholoogiline nõustaja Pille Kriisa, Giyoga joogatreener Gina Bergmann ning laulja ja näitleja Kristel Aaslaid.

Konverents toimub teist korda. Sellel aastal jutuks tulevad teemad selgusid noortele koolidesse saadetud küsimustiku kaudu. Vastustest selgus, et noori huvitavad erinevate suhete- ja tunneteteemad. Samuti see, kuidas võivad tekkida erinevad vaimse tervisega seonduvad mured ja probleemid ning kelle poole abi saamiseks pöörduda. Noored on huvitatud ka sellest, mida saaksid nad ise ära teha, et end vaimsete probleemide eest kaitsta ning kuidas märgata, kui teisel on probleem ja siis teda aidata.

Konverents toimub 5. mail kella 10-14 ning seda on võimalik jälgida otseülekandena veebi vahendusel UTTV veebilehel. Link lisatakse konverentsi Facebooki ürituse lehele 5. mail kell 9.30.

Viljandi Avatud Noortetoa aktiivgruppi kuuluvad ja videokonverentsi korraldavad Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tudengid Katrina Nurmoja ja Mai-Triin Kõrgperv ning Viljandi gümnaasiumi noored Eeva Vitsut ja Berit Sarap.

Konverentsi rahastavad Viljandi Omavalitsuste Liit ja Viljandimaa Tervisenõukogu, kelle eesmärk on pakkuda tuge ja rahalisi vahendeid, mis lahendavad noorte jaoks olulisi kitsaskohti ja on suunatud noorte teadlikkuse tõstmisele.

Projekti toetavad Viljandi Avatud Noortetuba, Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond, Viljandimaa Arenduskeskus, Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, Sakala Keskus, Viljandi linn, Peaasi.ee, Värska Vesi ja Noorte Tugila.