Avaleht Tervis Heategevuskampaania “Pikema Sõpruse Päev” eesmärk on panna mehed senisest rohkem hoolima iseenda ja sõprade tervisest
Heategevuskampaania “Pikema Sõpruse Päev” eesmärk on panna mehed senisest rohkem hoolima iseenda ja sõprade tervisest

Heategevuskampaania “Pikema Sõpruse Päev” eesmärk on panna mehed senisest rohkem hoolima iseenda ja sõprade tervisest

Täna kell 11 toimub Tallinnas, Ülemiste City Tervisemajas, aadressil Valukoja 7,  üle-eestilise meeste tervise kodanikualgatus “Pikema Sõpruse Päev” avaüritus, kus Eesti meeste julgustamiseks ja müütide murdmiseks läbivad näitliku tervisekontrolli liikumise eestvedajad, arstid, ettevõtjad ja meesajakirjanikud.

“Pikema Sõpruse Päev” on ettevõtja Rain Vääna ja tema sõpruskonna vabatahtlik algatus, mille eesmärk on panna mehed senisest rohkem hoolima iseenda ja sõprade tervisest, et Eesti mehed elaksid senisest kauem ja tervemana ning oleksid reipad abikaasad oma naistele, õnnelikud isad ja vanaisad oma lastele ning lastelastele.

Novembrikuu jooksul oodatakse üle Eesti oma tervist kontrollima erinevaid sõpruskondi, töökollektiive, treening või muid hobigruppe ning klubisid ja teisi seltskondi. Samuti kutsutakse mehi pärast ühist meditsiiniasutuse külastamist veetma oma sõpradega aktiivne päev ühistel üritustel, võistlustel, kontsertidel või muul moel, et „Pikema Sõpruse Päevast“ jääks mälestus ning see kasvaks sõprade jaoks oodatud traditsiooniks iga aasta novembris.

“Pikema Sõpruse Päeva” partneriteks on Eesti Haigekassa ja Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliinik ja Tervise Arengu Instituut, mis käivitavad novembrist aprillini kestva Eesti meeste tervise pilootuuringu, mille tulemusena valmib meeste terviseraport. Piloodi tulemusena soovitakse leida töötavaid lahendusi, kuidas meeste tervist parandada. Pilootprojektis tagatakse tasuta terviskontroll kuni 3200 mehele vanuses 40-49, kellele ei ole aasta jooksul tehtud põhjalikke terviseuuringuid. Haigekassa ja meestekliiniku hinnangul on tegemist vanusevahemikuga, kus esimesed terviseprobleemid hakkavad endast märku andma, kuid kus on veel võimalik elustiili muutustega oma tervise heaks palju ära teha.

“Pikema Sõpruse Päeva” raames saavad mehed teha ka arstide välja töötatud spetsiaalselt kuni 35 ja 35+ meeste tervisekontrolli (hind alates 47€) üle-Eesti järgmistes meditsiiniasutustes: SYNLAB meditsiinilabor, Medicum ja Qvalitas arstikeskuses ja TÜ kliinikum. Kõikide pakettide juurde saavad mehed arstide poolt üldised kirjalikud kommentaarid. Soovitame lisaküsimuste või normist kõrvalekallete puhul võtta arsti nõustamise, mida nimetatud asutustes saab. Täpsem info tasulise tervisekontrolli ja pakettide kohta on leitav “Pikema Sõpruse Päeva” kodulehelt või SYNLABi klienditoe numbril 17123 (E-R 8-18).

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga