Avaleht Tervis Tiibeti jogiini õpetab väikestes Eestimaa paikades vanu maagilisi Tiibeti tervisetarkuseid
Tiibeti jogiini õpetab väikestes Eestimaa paikades vanu maagilisi Tiibeti tervisetarkuseid

Tiibeti jogiini õpetab väikestes Eestimaa paikades vanu maagilisi Tiibeti tervisetarkuseid

Drukmo Gyal
Drukmo Gyal

Põlvamaa Ökofestivali raames toimuval Tervisepäval on 16.augustil võimalik saada osa pärimuslikest Eesti ja Idamaade loodusravitarkustest. Tervisepäev Loodusravitarkuseid meilt ja mujalt leiab aset sel laupäeval Lõuna-Eestis, Orava vallas Suuremetsa külas asuvas Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskuses ja selle peakülaliseks on kaugelt Tiibetist pärit naisjoogi Drukmo Gyal.

16.augustil toimuval tervisepäeval on võimalik saada ülevaade Tiibeti tervisetarkustest, mida tuleb tutvustama Tiibetist pärit jogiini Drukmo Gyal, kes on pikkade traditsiioonidega joogide perekonnast pärit liinihoidja. Drukmo vaimsest õpetajast vanaisa on oma elust üle veerand sajandi istunud kuue ruutmeetri suuruses erakluses mediteerides. Drukmo esiisad on kogunud kuulsust müstiliste ilmastikumanipulatsioonide ning mõjuka mantraväega.

Laupäevase tervisepäeva hommik saab alguse Tiibeti joogaga, milles on võimalik kõigil tasuta osaleda. Tervispäev jätkub töötubadega, mille raames saab kuulda ka vanu Eesti ravitsemistarkuseid – nii räägib taimetark Kristi Lehtla sellest, kuidas ka hilissuvisest Eestimaa loodusest väekaid taimi supi- või salatipotti noppida ja Monika Reimund tutvustab pärimusmeditsiini olemust ning teraapiavõimalusi. Ellen Toom õpetab jalatallamassaaži iidseid eneseabivõtteid. Kogu programmiga on võimalik lähemalt tutvuda Hundiallika Keskuse kodulehel.

Neil, kel huvi müstiliste teadmiste ja meditatsioonioskuste vastu on suurem, saavad järgmise nädala esmaspäevast osaleda nädalases Tiibeti meditatsiooni õppelaagris Pärnu lähistel Jõõpres, Tiibeti meditsiini keskuses Men Ling. Jogiini Drukmo Gyal on ütelnud: “Ükski taim ei ela ilma tugevate juurteta. Samamoodi ei saa häid tulemusi, kui jooga või meditatsiooniharjutused ei pärine tugeva alusega õpetusliinist. Selles laagris praktiseeritavad Tiibeti meditsiini vaimsed harjutused keskenduvad eriti selgepiiriliselt haiguste ravimisele juurte tasandilt, pika eluea vormimisele ning surma hetkeks meelerahu saavutamisele, olles üks aaretest, mida tiibetlastel maailmale pakkuda on.” Infot laagri kohta leiab SIIT!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga