Avaleht Tervis Lastearstid soovitavad piirata telerile ja arvutile kuluvat aega!
Lastearstid soovitavad piirata telerile ja arvutile kuluvat aega!

Lastearstid soovitavad piirata telerile ja arvutile kuluvat aega!

Lastearstid soovitavad piirata telerile ja arvutile kuluvat aega!Ameerika lastearstid soovitavad vanematel luua kodus ekraanivabad tsoonid, et laste magamistubades ei oleks televiisorit, arvutit ega videomänge ning et näiteks lõunasöögi ajal oleks televiisor välja lülitatud.

Uuringud on näidanud, et ülemäärane meediatarbimine võib põhjustada tähelepanuprobleeme, õpiraskusi, une- ja toitumishäireid ning rasvumist. Lisaks võivad internet ja mobiiltelefonid luua sobiva pinnase seaduserikkumisteks ja riskikäitumiseks, toovad Ameerika pediaatriaakadeemia arstid välja.

Vanemad saavad oma laste meediakogemust kujundada, piirates ekraaniaega ning pakkudes hariduslikke meedia- ja mitteelektroonilisi formaate, näiteks raamatuid, ajalehti ja lauamänge, samuti vaadates televiisorit lastega koos. Kui anname küsitavale sisule konteksti ja harime lapsi reklaami teemadel, aitame kaasa nende meedia-alase kirjaoskuse kujunemisele,” leiavad lastearstid oma avalduses.

Lapsed ja teismelised ei tohiks meelelahutusmeediat tarbida rohkem kui tund või kaks päevas ning saadete sisu peaks olema kvaliteetne. On oluline, et lastel jääks aega õues mängimiseks, lugemiseks, hobideks ning vabalt mängides oma kujutlusvõime arendamiseks.

Alla kaheaastaste lastega tuleks televiisorit ja muud meelelahutusmeediat vältida. Esimestel eluaastatel areneb lapse aju kiiresti ning väikelapsed õpivad kõige edukamalt inimeste, mitte ekraaniga suheldes, kinnitavad arstid.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga