Avaleht Toitumine Gurmaanidele GURMEETOIDU FESTIVAL! Tallinnas toimub Läti gurmeetoidu festival “Riga. Your flavourite city”
GURMEETOIDU FESTIVAL! Tallinnas toimub Läti gurmeetoidu festival “Riga. Your flavourite city”

GURMEETOIDU FESTIVAL! Tallinnas toimub Läti gurmeetoidu festival “Riga. Your flavourite city”

Riga. Your favourite city26.-28. novembril toimub Tallinna restoranis Farm gurmeefestival „Riga. Your flavourite city”, mis on pühendatud Riia kaasaegse köögi, restoranide kultuuri ja Läti traditsiooniliste toiduainete tutvustamisele.

Neljapäevast laupäevani alates kell 17.00 on restorani Farm külastajatel võimalus festivali raames nautida eksklusiivset Riia viiekäigulist õhtusööki, mida valmistab ja esitleb üks Läti parimaid ja tuntumaid kokkasid − Mārtiņš Sirmais. Sirmais on Riia restoranide tippkolmikusse kuuluva restorani „3 pavāru restorāns” ning ka uue, kuid juba väga populaarse restorani „Restaurant 3” omanik ning mitme populaarse Läti kokasaate juht.

Sirmais kasutab oma kokakunstis maitseid kogu maailmast, kohandades need Läti toodetele ning luues ebatavalisi ja  kaasaegseid maitsete ühendusi. „Tallinna gurmaanidele pakume hooajatooteid, mis iseloomustavad Läti kööki kõige paremini. Püüame kasutada järjest enam looduslikke tooteid ning esitleda neid tänapäevasel ja ebatavalisel moel. Tallinna gurmeefestivali menüüst leiate nii kohakala kui ka kopraliha, samuti eriliselt valmistatud kõrvitsa ja ebaküdoonia.”

Euroopas üha populaarsem gastronoomiaturism on Riias kiiret arengut kogenud juba alates 2012. aastast. Riia turismiarendusbüroo (RTAB) juhatuse liikme Vita Jermoloviča sõnul ei üllata Riia külalisi mitte ainult oma arhitektuuri ja Läänemere šarmiga, vaid ka maailmaklassi köögiga. „Oleme linna külalistelt saanud meie restoranides valitseva hinna ja kvaliteedi suhte eest palju komplimente. Tallinnas toimuv gastronoomiafestival annab Läti kaasaegsest köögist hea näite ning innustab kõiki huvilisi Riiga väikesele, kasvõi ühepäevasele, gurmeereisile tulema,“ rääkis Jermoloviča.

Festival „Riga. Your flavourite city” toimub 10.−12. detsembril ka Vilniuses, kus Riia menüüd saab nautida restoranis „Dine”.

Rohkem teavet gastronoomiafestivali kohta leiate Restoran Farm Facebooki lehelt.

Restoran Farm

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga