Avaleht Tervis “TERVISE TEERAJAD”! Sel nädalal Jegor Jermakov ja Heiki Tomson
“TERVISE TEERAJAD”! Sel nädalal Jegor Jermakov ja Heiki Tomson

“TERVISE TEERAJAD”! Sel nädalal Jegor Jermakov ja Heiki Tomson

Koolitussarjas “Tervise teerajad” toimub novembri viimasel nädalal kaks eriilmelist sündmust, kui aset leiavad nii loenguõhtu koostöös Eesti Tervisemuuseumiga kui ka praktiline seminar hingamistreener Heiki Tomsoniga.

Neljapäeval (26.11) toimub Eesti Tervisemuuseumi ja Kadaka Konverentside ühine loenguõhtu “Avameelselt sinu kehast”, mille viib läbi muuseumi üks säravamaid külastusjuhte Jegor Jermakov. Muuseumi missiooniks on avada inimeseks olemise ilu, võlu ja valu, et olla tervemad ja õnnelikumad. Nii saavad osalejad loengu jooksul lihvida teadmisi inimese anatoomia ja füsioloogia osas ning tutvuda huvitavate faktidega keha kohta.

Oma üritusi rikastab Tervisemuuseum alati muuseumi esemekogust pärit palsameeritud päriselunditega. Esemetega ja nende taga peituvate lugudega saab vastuseid olulistele küsimustele: miks on ohtlik kõrge vererõhk, mille pärast peab sööma kiudaineid ja milline on kõige tugevam lihas. Rõõmu koostöö üle tunneb ka Kadaka Konverentside koolituste koordinaator Leelo Lehtla: “Meil on väga hea meel, et saame teha koostööd nii väärika asutusega, nagu seda on Eesti Tervisemuuseum. Usun, et eelolev loeng täiustab meie kõigi terviseteadmisi, aidates paremini ka praegust olukorda mõista.”

Laupäeval (28.11) leiab aset praktiline hingamise seminar Heiki Tomsoniga. Tuntud hingamistreener ja terapeut võtab seekord vaatluse alla teadliku hingamise kui vaimse tervise nurgakivi, aidates hingamise kaudu enda teadlikkust ja energiat jälgida ja suunata. Seminaris tutvutakse oma keha ja meelesüsteemiga läbi teadliku hingamise, igale osalejale sobivalt ja turvaliselt. Üheskoos võetakse vaatluse alla, mis oleks, kui kasutaks oma hingamist kui portaali elujõu ja inspiratsiooni kasvuks.

Osalejatearv üritusel on piiratud, et tagada hajutatus. Kohapeal on võimalused käte pesemiseks ja desinfitseerimiseks. Kõikidel sarja üritustel hoitakse distantsi ja kantakse maski (ka kohapeal saadaval)!

Kadaka Konverentside koolitustesari “Tervise teerajad” on ellu kutsutud, et anda huvilistele võimalus läheneda tervisele erinevatest vaatenurkadest, leidmaks oma tõde tervislikust elust. 2020. aastal toimuvad koolitused neljapäeviti ja laupäeviti. Sel aastal tuleb veel juttu isiksuspõhisest taimeravist (03.12, Irje Karjus) ja emotsioonide mõjust tervisele (10.12, Rita Rätsepp). Lisaks toimub Kadaka Konverentsides 16. novembrist loengu- ja treeningusari “Tervis sinu enda kätes”, mille loengutes saab osaleda ka virtuaalselt.