Avaleht Tervis Oktoober on suitsetamisest loobumise kuu
Oktoober on suitsetamisest loobumise kuu

Oktoober on suitsetamisest loobumise kuu

Täna algas Eestis kolmandat korda suitsetamisest loobumise kuu ehk Stopptoober, millega kutsutakse suitsetajaid üles valima sobiv suitsetamisest loobumise viis ja sellega juba oktoobris algust tegema.

„Suitsetamisest loobumine on kasulik nii suitsetajale endale kui ka tema lähedastele. Samas võib suitsetamisest loobumine osutuda palju keerukamaks, kui sageli arvatakse. Õnneks on praegu saadaval rohkem suitsetamisest loobumist soodustavaid vahendeid kui kunagi varem. Tuleb lihtsalt enda jaoks sobivaim suitsetamisest loobumise viis välja valida ja sellega juba sel oktoobril alustada,“ ütles NNA Suitsuvaba Eesti juhatuse liige Ingmar Kurg.

Eestis suitsetab 26,3% elanikest, sealhulgas 17,9% suitsetavad igapäevaselt ja 8,4% on juhusuitsetajad. Igapäevane suitsetamine on meeste seas kaks korda sagedasem kui naiste seas, juhusuitsetajaid on meeste ja naiste seas võrdselt. Suitsetamisest loobuda tahab 58,8% igapäevasuitsetajatest ja 33% juhusuitsetajatest.

„Esimene samm suitsuvaba elu suunas on suitsetaja enda soov suitsetamisest loobuda. Kuna iga suitsetamisest loobumise abivahend kõigile ei sobi, siis tuleb välja valida endale sobivaim. Valiku tegemisel tuleb appi Stopptoobri algatus, mis tutvustab endiste suitsetajate kogemusi sellest, mis aitas neil edukalt suitsetamisest loobuda. Miljonitel inimestel üle maailma on õnnestunud suitsetamine maha jätta. Stopptoober toob selle kogemuse Eestisse,“ lisas Ingmar Kurg.

Ühendkuningriigis tähistatakse tänavu Stopptoobri kümnendat sünnipäeva. Tegemist on Inglismaa terviseameti algatusega, millel on jätkuvalt oluline roll suitsetamise leviku vähendamisel ja Ühendkuningriigi suitsuvabaks muutmisel. Viimase kümne aastaga on Inglismaa suitsetajate osakaal elanikkonnas vähenenud 20,8%-lt 15,1%-le.